Let’s talk
Let’s talk

Naša história

S developmentom sme začali na Slovensku v roku 2010. Napriek našim skromným začiatkom sme sa z malej spoločnosti rýchlo transformovali na jedného z najmodernejších a najprogresívnejších developerov na Slovensku. Na trhu sme uspeli najmä vďaka tomu, že sme našim zákazníkom vždy ponúkali zdravšiu alternatívu a vyšší štandard. Vďaka nášmu nezlomnému úsiliu sme sa stali kľúčovým hráčom na trhu. Dnes pôsobíme na troch európskych trhoch, kde kontinuálne nastavujeme vyššiu latku štandardov v segmente udržateľných nehnuteľností.

Od prvého dňa sme sa zaviazali, že každý nový projekt posunieme o úroveň vyššie ako ten predchádzajúci. Postupne sme rástli od menších projektov a posunuli sa k čoraz väčším a ambicióznejším projektom, na ktorých sme spolupracovali s  najznámejšími menami svetovej architektúry a urbanizmu. V uplynulých rokoch sme úspešne zrevitalizovali niekoľko bratislavských brownfieldov, vdýchli im nový život a premenili ich na živé susedstvá. Našu pozíciu lídra v ekologickom developmente sme upevnili získaním certifikácie za výstavbu najzelenšej budovy na Slovensku a v roku 2021 sa nám tento úspech podarilo zopakovať aj na slovinskom trhu, kde pôsobíme od roku 2018. V roku 2022 sme otvorili naše nové kancelárie v Prahe v Českej republike.

Hello. Očakávali sme vás.

Vyplňte formulár, alebo nám pošlite email

Please try again and make sure to fill all required fields. If it doesn't work, please reach us by mail or phone.

Thank you

Form was successfully send.
We will contact you shortly.

Ups.

Something went wrong. Please try again.

Nechajte svoje peniaze rásť spolu s našimi projektmi

Vyplňte formulár alebo nás kontaktujte na invest@corwin.sk

Investujte teraz

Susedom Palmy prekáža jej súčasný stav, chceli by ju revitalizovať čím skôr

Oct 23 2023

Bratislava, 23. októbra 2023 - Šesťhektárový pozemok na Račianskej ulici v Bratislave by sa podľa obyvateľov lokality mal zmeniť na lokálne centrum. Najviac ich zaujímajú verejné priestory, nechcú tu fabriku ani veľký obchodný dom.

Súčasná podoba brownfieldu Palma sa veľkej časti jeho susedov nepáči. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO medzi obyvateľmi lokality, v ktorej sa pozemok nachádza. Zúčastnilo sa ho 203 respondentov, zber dát prebiehal počas októbra formou osobného dopytovania sa. Na otázku „Prekáža vám, v akom stave sa dnes pozemok bývalej fabriky Palma nachádza?“ odpovedalo „nie“ iba 8,9 % susedov vrátane tých, ktorí bývajú napríklad v podnájme. Ešte viac súčasný stav Palmy prekáža ľuďom, ktorí majú v lokalite trvalý pobyt.

Prieskum susedov Palma

Väčšina susedov Palmy by aj preto chcela, aby sa tento brownfield revitalizoval čím skôr. To, že vybudovanie novej štvrte môže počkať, si myslí 20,8 % respondentov. Ak berieme do úvahy iba tých  s trvalým pobytom, čakať je ochotných necelých 14 %. Významná väčšina (takmer 80 %) trvalých obyvateľov lokality si myslí, že čím skôr bude nová Palma hotová, tým to bude lepšie.

Prieskum susedov Palma 2

Samotný projekt pritom pozná drvivá väčšina opýtaných – nikdy o ňom nepočulo iba 4,4 % respondentov, z tých s trvalým pobytom iba niečo cez percento. „Teší nás, že novú Palmu susedia nielen poznajú, ale sa im aj páči. Zároveň rozumieme ich výhradám k súčasnej podobe územia a prianiu, aby sa s jeho revitalizáciou začalo čím skôr. Žiaľ, progres výstavby nie je plne v našich rukách a závisí od rýchlosti územnoplánovacích a povoľovacích procesov,“ hovorí Filip Gulan, projektový manažér spoločnosti CORWIN.

Prieskum susedov Palma 3

Čo sa týka benefitov novej štvrte, najčastejšou spontánnou odpoveďou respondentov bolo, že vítajú revitalizáciu lokality ako takej (27 %). Páči sa im aj, že bude konečne využívaná (14,3 %) a vznikne tu niečo nové (opäť 14,3 %). Ďalšími menovanými pozitívami bolo vybudovanie nových zelených plôch, služieb a sociálnej vybavenosti. „Ďalší respondenti uvádzali ako benefit, že sa konečne niečo robí. Prípadne že dôjde k skrášleniu a zvýšeniu hodnoty územia. Až 77,8 % odpovedí respondentov, ktorým sa projekt páči, sa tak týkalo už len samotného faktu, že sa s pozemkom konečne vôbec začne niečo pozitívne diať,“ vysvetľuje Filip Gulan. Aj v prípade účastníkov prieskumu, ktorým sa projekt nepáči (15 z 203), boli jednými z hlavných výhrad dlhý čas jeho napredovania a zastavené práce.

Z funkcií, ktoré by mali v novej štvrti vzniknúť, susedia Palmy za najviac dôležité považujú verejné priestory. Za zbytočné ich nepovažuje nik. Na druhom mieste sa umiestnilo zdravotnícke zariadenie a materská škola, ktoré považuje za zbytočné iba približne 15 % respondentov. Ďalšími vítanými funkciami sú menšie služby (kaderníctvo, oprava obuvi a pod.), kultúra, reštaurácie a tržnica. Najmä obyvateľov s trvalým pobytom by v lokalite potešili nové byty.

Za najmenej dôležité funkcie v lokalite považujú susedia novú fabriku a veľké nákupné centrum. S tými však projekt nepočíta. „Teší nás, že významná väčšina jej revitalizáciu podporuje a ich predstavy sú v súlade s plánom revitalizácie, ktorý sme aj nedávno predstavili priamo v areáli. Vnímame aj výhradu, že sa im súčasný stav pozemku nepáči a že chcú čo najrýchlejšiu revitalizáciu. Tá  však nie je možná bez zmeny územného plánu. Ten stále v tejto lokalite prikazuje funkciu priemyslu, hoci práve tú obyvatelia Bieleho kríža a okolia dlhodobo odmietajú. V tomto však potrebujeme najmä podporu mesta. Veríme, že si uvedomuje, že takáto zmena je vo verejnom záujme a podarí sa ju uskutočniť čím skôr,“ dodáva Filip Gulan.

Páči sa vám naša práca?
Prihláste sa na náš newsletter

Please try again and make sure to fill all required fields. If it doesn't work, please reach us by mail or phone.

Thank you

You were successfully added tou our mailing list.

Ups.

Something went wrong. Please try again.