Domov Pre médiá
Let’s talk
Let’s talk

Naša história

S developmentom sme začali na Slovensku v roku 2010. Napriek našim skromným začiatkom sme sa z malej spoločnosti rýchlo transformovali na jedného z najmodernejších a najprogresívnejších developerov na Slovensku. Na trhu sme uspeli najmä vďaka tomu, že sme našim zákazníkom vždy ponúkali zdravšiu alternatívu a vyšší štandard. Vďaka nášmu nezlomnému úsiliu sme sa stali kľúčovým hráčom na trhu. Dnes pôsobíme na troch európskych trhoch, kde kontinuálne nastavujeme vyššiu latku štandardov v segmente udržateľných nehnuteľností.

Od prvého dňa sme sa zaviazali, že každý nový projekt posunieme o úroveň vyššie ako ten predchádzajúci. Postupne sme rástli od menších projektov a posunuli sa k čoraz väčším a ambicióznejším projektom, na ktorých sme spolupracovali s  najznámejšími menami svetovej architektúry a urbanizmu. V uplynulých rokoch sme úspešne zrevitalizovali niekoľko bratislavských brownfieldov, vdýchli im nový život a premenili ich na živé susedstvá. Našu pozíciu lídra v ekologickom developmente sme upevnili získaním certifikácie za výstavbu najzelenšej budovy na Slovensku a v roku 2021 sa nám tento úspech podarilo zopakovať aj na slovinskom trhu, kde pôsobíme od roku 2018. V roku 2022 sme otvorili naše nové kancelárie v Prahe v Českej republike.

Hello. Očakávali sme vás.

Vyplňte formulár, alebo nám pošlite email

Skúste to znova a uistite sa, že ste vyplnili všetky povinné polia. Ak to nefunguje, kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky.

Ďakujeme

Formulár bol úspešne odoslaný.
Čoskoro vás budeme kontaktovať.

Ups.

Niečo sa pokazilo. Prosím skúste znova.

Nechajte svoje peniaze rásť spolu s našimi projektmi

Vyplňte formulár alebo nás kontaktujte na invest@corwin.sk

Investujte teraz
Domov Pre médiá Slovenský developer mení trh v Slovinsku. Začal stavať najväčší office komplex v krajine

Slovenský developer mení trh v Slovinsku. Začal stavať najväčší office komplex v krajine

Mar 29 2023

Ľubľana, 29. marca 2023 – CORWIN začal s výstavbou svojho najvýznamnejšieho zahraničného projektu. S viac ako 36-tisíc m2 sa Vilharia stane najväčším administratívno – obchodným komplexom v Slovinsku.

Ako je pre slovenského developera typické, pôjde o revitalizáciu už roky degradovaného územia. V tomto prípade neďaleko hlavnej železničnej a autobusovej stanice blízko centra Ľubľany. Spolu s predcertifikáciou na LEED Platinum a s ambíciou byť uhlíkovo neutrálna (LEED Zero Carbon) to robí z Vilharie najudržateľnejší development svojho druhu v krajine. Vedenie Ľubľany, ktorá opakovane získala titul najzelenšieho hlavného mesta Európy, preto projekt Vilharia považuje za vzorový príklad aj pre budúci rozvoj metropoly. „Veríme, že všetky stavby a všetci investori v tejto oblasti budú nasledovať Vilhariu a CORWIN,“ povedal pri slávnostnom začiatku stavby jej primátor Zoran Janković.

Pozemok, na ktorom komplex vyrastie, získal CORWIN v roku 2020. Príprava projektu vrátane zmeny územného plánu si vyžiadala niečo viac ako dva roky. Podobu mu dal renomovaný dánsky ateliér Schmidt Hammer Lassen. Škandinávsky vplyv vidno na bohatom využití dreva a iných prírodných materiálov, ako aj v dokonalom prepojení interiérov s exteriérmi. Moderné a zdravé kancelárie doplnia obchodné a verejné priestory na prízemí budovy, nové námestie či bulvár.

Vilhariu budú pokrývať vegetačné strechy plniace nielen ekologickú funkciu, ale slúžiace i na športové a rekreačné aktivity. „Aj vďaka tepelným čerpadlám produkujúcim čistú energiu, infraštruktúre pre elektromobily, inteligentnému riadeniu prevádzky a výhodnej polohe v dopravnom uzle Ľubľany budú nájomcom schopní optimalizovať náklady a minimalizovať environmentálnu záťaž v súlade s požiadavkami štandardov ESG,“ vysvetlil Michal Maco, Country Manager CORWIN.

Vilharia nie je jediná investícia, ktorú má slovenský developer v Ľubľane. V prestavbe územia blízko centra bude pokračovať projektom na Masarykovej ulici. Ďalšia akvizícia, tentokrát na Linhartovej ulici, zahŕňa development rozsiahlej plochy s rozlohou 16 500 m2. Tu, podobne ako vo svojom bratislavskom projekte Palma, zadal CORWIN vypracovanie urbanistickej štúdie svetoznámemu ateliéru Gehl Architects. Už blízko dokončenia je rezidenčný súbor Kvartet.

Vedenie slovinského hlavného mesta oceňuje, že CORWIN doň prináša udržateľnú výstavbu. „Záväzok tejto spoločnosti možno vyzerá samozrejme, no s ich projektami sem po prvýkrát prichádza významná, etablovaná architektonická spoločnosť, čo z Ľubľany robí skutočnú metropolu,“ povedal viceprimátor a architekt Rok Žnidaršič.

Aj slovenský developer si pochvaľuje jasne deklarovanú snahu Ľubľany aktívne spolupracovať a využiť jeho know-how pre pozitívny rozvoj. Oceňuje aj fakt, že developerský poplatok sa investuje do infraštruktúry v okolí projektov a slúži na zlepšenie života ich susedov. „Samotnej kúpe pozemkov predchádzali roky príprav a tvorby pozitívneho vzťahu a dôvery s mestom. Vzhľadom na rezervovanosť voči zahraničným investorom totiž nie je jednoduché preniknúť na miestny trh,“ dopĺňa Michal Maco. CORWINu v tom pomohol práve dôraz, ktorý kladie na kvalitný urbanizmus, udržateľné technológie a výnimočnú architektúru.

Páči sa vám naša práca?
Prihláste sa na náš newsletter

Skúste to znova a uistite sa, že ste vyplnili všetky povinné polia. Ak to nefunguje, kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky.

Thank you

You were successfully added tou our mailing list.

Ups.

Niečo sa pokazilo. Prosím skúste znova.