corwin cursor circle black

Našli ste už naše mravce?

Prejsť na článok
scroll down icon
Share

Námestie Mateja Korvína ovládli gigantické mravce. Nie, to nie je epizóda Akty X, ale novo inštalované dielo Martina Mjartana Stratené mravce, ktoré upozorňuje na dôležitý problém -miznúcu biodiverzitu v našom meste.

Kvetná dolina bez zelene

Biodiverzita je dôležitou súčasťou mestskej prírody. Je to rastúci, bzučiaci, pulzujúci element, ktorý dotvára atmosféru života v meste. V Blumentálskej lokalite je však biodiverzita výrazne ohrozená. Rozsiahle spevnené povrchy ciest a striech vytvárajú tepelné ostrovy, zabraňujú vsakovaniu dažďovej vody a znemožňujú zakoreňovanie zelene. Tým sa uberá priestor vegetácii, prehrieva sa mesto a miznú z neho včely, mravce a iný drobný hmyz.

U nás mravce nájdu domov

OZ Blumentálska partia, ktorého sme súčasťou, sa rozhodlo na tento problém upozorniť umiestnením netradičnej inštalácie aj na Námestí Mateja Korvína, ako jednej z viacerých lokalít, ktoré môžete v okolí Blumentalu nájsť. Toto dielo by malo podporiť lepšie poznanie lokality, upozorniť na miznúcu biodiverzitu a najmä motivovať ľudí aby našli vo svojom živote možno aj malé miestečko pre novú zeleň.

A čo CORWIN? My sme už na našich projektoch našli miesto pre veľké množstvo zelených plôch, viac ako 300 stromov, 16 000 m2 zelených striech a najnovšie aj osem včelích úľov, ktoré pomáhajú vrátiť biodiverzitu do mesta. Pridajte sa k nám aj vy a zaistite, že sa zeleň len tak nestratí.

Share
corwin icon circle scroll top button
phone menu open button phone menu close button

Cookies

Pomocou cookies vieme zlepšiť váš použivateľský zážitok. Podmienky ochrany osobných údajov nájdete tu.