corwin cursor circle black

Život na Einparku sa včelám páči

Prejsť na článok
scroll down icon
Share

Včela medonosná je jedným z najdôležitejších živočíchov na planéte. Závisí na nej naše poľnohospodárstvo či lesníctvo. Vďačíme im za naše kvety a potraviny. Život bez včiel si jednoducho nevieme predstaviť. Sme preto veľmi radi, že Corwin je od tohto roka domovom dvoch včelích rodín. Spoločne s včelárom Tomášom Blaškovičom pozorne sledujeme ich zdravotný stav a staráme sa aby mali dostatok zásob na zimu. Zatiaľ sa im darí. 🙂

Úle na Einparku
Úle na Einparku

Včely z mesta

Naše mestské včely od júla obývajú úle na zelených strechách Einparku. Aj keď sa možno zdajú ako trochu netradiční obyvatelia Bratislavy, mestské včelárenie je dnes už bežné a stále populárnejšie.  Na našich strechách majú všetko čo potrebujú, ľudom aj premávke sa vyhýbajú a každodenne sa usilovne starajú o opeľovanie kvetov na našom projekte a v okolitých parkoch.

Včely na našej streche
Včely na našej streche

Dôležití susedia

Napriek tomu, že sú včely zodpovedné za naše zdravé životné prostredie, každým dňom ich na svete ubúda. Ich vymiznutie by sme určite pocítili na vlastnej koži. Ochrana včiel je aj jednou z hlavných priorít Slovenskej republiky. V Corwine si preto veľmi ceníme prínos slovenských včelárov a sme vďační, že nám pomohli dať domov týmto mestským včelám. Ak sa bude včielkam na Einparku dariť, budúci rok rozšírime našu včelnicu o ďalšie včelstvá a možno vám aj dáme ochutnať ich med. Držte im palce!

 

Share
corwin icon circle scroll top button
phone menu open button phone menu close button

Cookies

Pomocou cookies vieme zlepšiť váš použivateľský zážitok. Podmienky ochrany osobných údajov nájdete tu.