Let’s talk
Let’s talk

Naša história

S developmentom sme začali na Slovensku v roku 2010. Napriek našim skromným začiatkom sme sa z malej spoločnosti rýchlo transformovali na jedného z najmodernejších a najprogresívnejších developerov na Slovensku. Na trhu sme uspeli najmä vďaka tomu, že sme našim zákazníkom vždy ponúkali zdravšiu alternatívu a vyšší štandard. Vďaka nášmu nezlomnému úsiliu sme sa stali kľúčovým hráčom na trhu. Dnes pôsobíme na troch európskych trhoch, kde kontinuálne nastavujeme vyššiu latku štandardov v segmente udržateľných nehnuteľností.

Od prvého dňa sme sa zaviazali, že každý nový projekt posunieme o úroveň vyššie ako ten predchádzajúci. Postupne sme rástli od menších projektov a posunuli sa k čoraz väčším a ambicióznejším projektom, na ktorých sme spolupracovali s  najznámejšími menami svetovej architektúry a urbanizmu. V uplynulých rokoch sme úspešne zrevitalizovali niekoľko bratislavských brownfieldov, vdýchli im nový život a premenili ich na živé susedstvá. Našu pozíciu lídra v ekologickom developmente sme upevnili získaním certifikácie za výstavbu najzelenšej budovy na Slovensku a v roku 2021 sa nám tento úspech podarilo zopakovať aj na slovinskom trhu, kde pôsobíme od roku 2018. V roku 2022 sme otvorili naše nové kancelárie v Prahe v Českej republike.

Hello. Očakávali sme vás.

Vyplňte formulár, alebo nám pošlite email

Please try again and make sure to fill all required fields. If it doesn't work, please reach us by mail or phone.

Thank you

Form was successfully send.
We will contact you shortly.

Ups.

Something went wrong. Please try again.

Nechajte svoje peniaze rásť spolu s našimi projektmi

Vyplňte formulár alebo nás kontaktujte na invest@corwin.sk

Investujte teraz
Udržateľnosť

Čo s bioodpadom? Kompostovanie v Einparku môže byť odpoveďou

Samuel Csáder
Samuel Csáder
Development Manager

Jeden z našich hlavných cieľov pri tvorbe nových projektov je zavádzanie ekologických trendovEinpark Offices sa zaradil medzi top 1 % najudržateľnejších budov na svete vďaka najnovším technológiám a ekologickým iniciatívam. Jednou z nich je náš elektrický kompostér.

 

Spracovanie organického odpadu je často prehliadaná možnosť ako znížiť dopady komerčných budov na životné prostredie. V bežnej praxi sa tento odpad zváža na skládky komunálneho odpadu. Pri jeho rozklade následne vznikajú skleníkové plyny, ktoré zhoršujú životné prostredie. V Corwine sme sa rozhodli riešiť tento problém priamo pri jeho vzniku. Biologicky rozložiteľný odpad z jednotlivých prevádzok a priestorov zbierame priamo na mieste a  zhodnocujeme na ďalej využiteľný produkt – kompost.

Elektrický kompostér v Einparku

Kompostér v projekte Einpark dokáže spracovať až 50 ton organického odpadu ročne. Znižuje tak jeho objem  až o 90 % a vytvára z neho kvalitný substrát, ktorý sa dá použiť priamo na pozemku. Systém naviac funguje úplne automaticky a neprodukuje žiadne zapáchajúce alebo škodlivé plyny.

 

Kompostovanie organického odpadu v komerčných budovách je skvelý spôsob, ako znížiť našu uhlíkovú stopu. Je to dôležitý krok k zodpovednejšiemu a udržateľnejšiemu vzťahu k nášmu životnému prostrediu. Veríme, že tento prístup v budúcnosti nebude raritou a budov s kompostérmi bude na Slovensku pribúdať.

Ďalšie inšpirácie

Páči sa vám naša práca?
Prihláste sa na náš newsletter

Please try again and make sure to fill all required fields. If it doesn't work, please reach us by mail or phone.

Thank you

You were successfully added tou our mailing list.

Ups.

Something went wrong. Please try again.