corwin cursor circle black

Prečo je Einpark Offices najzelenšia budova na Slovensku?

Prejsť na článok
scroll down icon
Share

Tie najvyššie štandardy

V Corwine je pre nás udržateľnosť a kvalitná architektúra na prvom mieste. Sme preto veľmi hrdí, že sa medzi naše ocenenia zaradilo aj LEED PLATINUM*. Projekt Einpark je prvou administratívnou budovou na Slovensku s týmto ocenením a jednou z top 1 % najudržateľnejších budov na svete. Tu zistíte, čo všetko z Einparku robí svetovú špičku a slovenský unikát.

*certifikačný systém udržateľnosti LEED = Leadership In Energy & Environmental Design; Platinum = najvyššie možné hodnotenie v rámci certifikačného systému

Okrem snahy o čo najekologickejší prístup počas stavby aj prevádzky budovy sa náš tím zameral aj na to, aby projekt priniesol čo najviac úžitku pre ľudí. To znamenalo mimoriadne vysoké nároky na všetky použité materiály, farby, certifikáciu výrobkov a použitie najnovších technológií.

Inteligentné temperovanie vnútorných priestorov
Inteligentné temperovanie vnútorných priestorov

Kvalita a pohodlie

Viaceré systémy v Einparku fungujú plne automaticky pomocou monitorovania teploty a kvality ovzdušia. V projekte je napríklad inteligentná vzduchotechnika, ktorá sa pri otvorení okna automaticky vypína alebo naopak zintenzívni výmenu vzduchu v daných priestoroch na základe senzorov, ktoré monitorujú koncentráciu CO2 aby sa zaručilo zdravé vnútorné prostredie a pritom nemalo dopad, či dokonca šetrilo energetické náklady.

Inteligentné temperovanie vnútorných priestorov je zabezpečené pomocou škandinávskej technológie chladiacich trámov, ktorá je energeticky efektívnejšia, svojim systémom výmeny čerstvého vzduchu poskytuje zdravšie kancelárske prostredie, a tak zlepšuje pracovnú produktivitu. Týmto sa zaručuje stály komfort nájomcov s minimálnym dopadom na životné prostredie.

Bezparapetové okná
Bezparapetové okná

Einpark naviac svojimi technológiami pozitívne ovplyvňuje okolitú mikroklímu a napomáha k zdravšiemu mestskému prostrediu. Zelené strechy, ktoré sú kľúčovým prvkom našich projektov, napomáhajú zadržiavať dažďovú vodu, znížiť mestskú teplotu a skrášliť okolité prostredie. Použité farby na streche redukujú produkciu tepelných mostov. Na chladenie a vykurovanie je primárne využívaný systém tepelných čerpadiel voda-voda, pri ktorom využívame regeneratívnu energiu z podzemných vôd na ochladenie, resp. ohriatie vody, ktorá cirkuluje v systéme. Podzemnú vodu si tak vyslovene iba požičiame a všetku opäť vraciame späť.

Pre zabezpečenie ideálne osvetlených priestorov sú v budove použité okná bez parapetov, siahajúce od podlahy až po strop. Tieto okná naviac používajú špeciálne izolačné sklo, ktoré perfektne odlučuje vnútorné priestory od ruchu mesta.

Elektrický kompostér
Elektrický kompostér

Technológie budúcnosti a budúcnosť mesta

Aj keď kritériá na získanie najvyššieho LEED certifikátu boli samy o sebe mimoriadne prísne, náš tím sa nebál ďalej navyšovať svoje nároky v snahe zaviesť nové trendy na slovenský trh. Súčasťou projektu je kompostér, ktorý redukuje a zhodnocuje biologický odpad v budove, otvárateľné okná zabudované do dvojitej fasády, podzemné parkovanie, nabíjacie stanice pre elektromobily, či strešná terasa pre nájomcov s výhľadom na centrum.

Chill-out zóna na streche
Chill-out zóna na streche

Projekt Einpark dokonale zosobňuje našu filozofiu a ukazuje čo všetko môže zodpovedný development priniesť mestu. Veríme, že aj keď je tento projekt slovenským unikátom, do budúcna bude inšpirovať ďalších developerov a slúžiť ako referenčný bod pre zdravý a zodpovedný rast nášho mesta.

Share
corwin icon circle scroll top button
phone menu open button phone menu close button

Cookies

Pomocou cookies vieme zlepšiť váš použivateľský zážitok. Podmienky ochrany osobných údajov nájdete tu.