corwin cursor circle black

Expandujeme! – v Ľubľane sme začali stavať Kvartet

Prejsť na článok
scroll down icon
Share

Náš projekt v Slovinsku dostal zelenú! Po dlhodobej snahe sa nám podarilo získať stavebné povolenie a spustiť výstavbu nášho prvého projektu za hranicami Slovenskej republiky. Kvartet sa môže začať!

 

Rok 2020 bol pre našu firmu, ako aj celé Slovensko, mimoriadne náročným testom schopností a vytrvalosti. Napriek ťažkým časom však pokračujeme v expanzii doma aj v zahraničí. Od 20. 7. 2020 sme spustili stavebné práce už aj v Ľubľane.

Spustenie stavebných prác na Kvartete, Ľubľana
Spustenie stavebných prác na Kvartete, Ľubľana

Naša cesta do cudziny

Aj keď naše začiatky boli skromné, počas desiatich rokov aktivít na slovenskom trhu sa náš tím rozrástol a nabral bohaté skúsenosti. Opakovane sme boli zvolení za jedného z najlepších a najinovatívnejších developerov na Slovensku. Popri snahe revitalizovať brownfieldy a priniesť viac kvalitného bývania na Slovensko sa náš tím už dlhšie obzeral po možnosti expanzie do zahraničia.

Naša cesta do Ľubľany sa začala už v roku 2016, počas spolupráce so slovinskou architektonickou firmou OFIS arhitekti na našom projekte Einpark. Oni nám ukázali, že nemusíme ísť ďaleko aby sme našli kvalitu. Po zhodnotení tamojšieho trhu sme sa prihlásili do tendra o kúpu pozemku a uspeli sme spomedzi piatich kandidátov. Do roku 2018 sme mali novú kanceláriu v Ľubľane a začali sme vybavovať všetky potrebné povolenia na výstavbu Kvartetu.

Kvartet, Ľubľana
Kvartet, Ľubľana

Overená teória

Aj keď je slovinský trh mnohokrát prehliadaný medzinárodnými investormi, ide o jednu z najperspektívnejších lokalít v Európe. Podobne ako v Bratislave je tam tiež veľká potreba nových, ambicióznych projektov. Veríme, že náš know-how v budovaní kvalitného dostupného bývania nás preslávi aj v Ľubľane.

 

Hlavnou súčasťou našej filozofie je zamerať sa na opustené mestské oblasti a v spolupráci s miestnou komunitou ich pretvoriť na atraktívne, živé mestské štvrte. Napríklad náš projekt Blumental zmenil areál rozpadnutej bývalej fabriky na nepoznanie a priniesol pridanú hodnotu pre celé okolie. Rovnako to bude aj v Ľubľane.

Blumental, Bratislava
Blumental, Bratislava
Share
corwin icon circle scroll top button
phone menu open button phone menu close button

Cookies

Pomocou cookies vieme zlepšiť váš použivateľský zážitok. Podmienky ochrany osobných údajov nájdete tu.