corwin cursor circle black

Príďte všetci, pretože tak sme to chceli

Prejsť na článok
scroll down icon
Share

Môžete chodiť električkou po Krížnej a Radlinského ulici roky a netušíte, že na polceste medzi nimi je útulný a upravený parčík. Miesto, kde sa dá vychutnať kúsok prírody, oddýchnuť si a zahrať sa s deťmi takmer uprostred hlavného mesta. Som rád, že je to po rokoch, kedy si ho nikto nevšímal, konečne pravda.

 

Urobili sme len to, čo sa patrí na dobrého suseda. Ponúkli sme svoju pomoc (hlavne odbornú  a áno, aj finančnú) pri revitalizácii parku na Kmeťovom námestí. Ako výraz našej vďaky za to, že nás obyvatelia tejto časti Bratislavy prijali. Lebo to nie je samozrejmosť v dobe, kedy sa k novým projektom často pristupuje ako ku zlu.

Kmeťovo námestie, Bratislava
Kmeťovo námestie, Bratislava

Samospráva Starého Mesta dokázala, že sa môžeme navzájom rešpektovať a hľadať riešenia, ako urobiť život lepším. Spolupráca, to je to, čo dokáže posúvať Bratislavu vpred a tým myslím aj robiť z nej krajšie a zdravšie prostredie pre všetkých.

Sme radi, že za rok a pol, čo sa „Kmeťov park“ teší z novej podoby, sa stal obľúbeným miestom stretnutí nielen „starousadlíkov“, ale aj nových obyvateľov štvrte.

Teší nás, že noví obyvatelia štvrte radi využívajú tento park a dokonca mu dávajú prívlastok „malý Central Park“ Blumentalu.

Park na Kmeťovom námestí dnes.
Park na Kmeťovom námestí dnes.
Share
corwin icon circle scroll top button
phone menu open button phone menu close button

Cookies

Pomocou cookies vieme zlepšiť váš použivateľský zážitok. Podmienky ochrany osobných údajov nájdete tu.