corwin cursor circle black

Počítače sme vymenili za šijacie stroje

Prejsť na článok
scroll down icon
Share

V kritických situáciách je spolupatričnosťochota pomôcť na prvom mieste. Sme veľmi radi, že Team CORWIN sa v boji proti koronavírusu Covid-19 zomkol a pustil do práce. Okrem zabezpečenia jednorazových pomôcok pre ochranu zdravia a bezpečnosti zamestnancov CORWIN v kancelárii i na stavbe, sa časť firmy zapojila do iniciatívy šitia rúšok.

Deväť našich kolegýň od finančného oddelenia, cez marketing, až po projektový manažment sa s pomocou firmy a rodiny pustilo do výroby rúšok. Výsledkom je viac ako 1 300 ručne ušitých rúšok, ktoré putovali nielen kolegom, ale pomohli aj Vagus DOMEC, Centrum Memory, centru Betánia a združeniu NotaBene.

Nedávno som absolvovala kurz šitia, takže zapojenie sa do iniciatívy šitia rúšok bol pre mňa vynikajúci tréning. Vyrobila som ich 165 a napriek tomu, že šitie ma skutočne chytilo, pri takom počte to už pre mňa moc zábavné nebolo. Zároveň som po tejto skúsenosti začala oveľa viac vnímať úsilie a námahu, ktorú musia vynakladať ľudia živiaci sa manuálnou prácou.

Hana Hlaváčková, daňová poradkyňa

Keď mi mailom prišla výzva na šitie rúšok, pokladala som za samozrejmosť zapojiť sa. Podporila ma v tom aj rodina, dokonca moja babka z Oravy mi poslala pár metrov gumičky, ktoré našla doma, ak by mi náhodou chýbala. Chvíľu som síce so strojom bojovala a za pochodu sa učila, ako sa oň starať, no nakoniec sa mi z desiatich metrov látky podarilo ušiť 143 rúšok. Verím, že pomôžu tam, kde sú potrebné.

Erika Vidová, marketingová koordinátorka

Rúška som začala šiť okamžite ako vysvitlo, že vlastne na Slovensku úplne chýbajú. Začala som šiť z vlastného materiálu, ktorý som mala doma. Samozrejme, keď CORWIN prišiel s touto iniciatívou, tak som sa do nej zapojila. Spolu som ich priniesla 340 kusov, z toho 70 čisto z vlastného materiálu a 270 z materiálov, ktoré z polovice zabezpečil CORWIN. Verím, že pomôžu každému, kto ich bude nosiť.

Gabriela Fojtíková, špecialistka stavebno-technickej prípravy stavieb

 

Naše snahy pomôcť v boji proti koronavírusu tak siahajú ďalej ako len po dvere našich stavieb a kancelárií. Okrem vyššie spomenutých organizácií sme darovali nielen rúška, ale aj rukavice a respirátory viacerým bratislavským mestským častiam, v ktorých máme projekty, ako aj dvom štátnym nemocniciam.

Share
corwin icon circle scroll top button
phone menu open button phone menu close button

Cookies

Pomocou cookies vieme zlepšiť váš použivateľský zážitok. Podmienky ochrany osobných údajov nájdete tu.