corwin cursor circle black

ECOrwin – Ako vznikol projekt CORWIN Office Goes Zero Waste?

Prejsť na článok
scroll down icon
Share

INFORMÁCIE

Ako developer Corwin sa snažíme navrhovať a stavať budovy tak, aby produkovali menej odpadu, boli energeticky efektívne a celkovo znižovali vplyvy na životné prostredie. Avšak nestačí tieto hodnoty uplatňovať len na stavbách, je dôležité aby vychádzali aj z vnútra firmy a tak vznikol interný Ekotím.

Samozrejme máme realistické ciele a vieme, že je to dlhodobý proces, počas ktorého nie je dôležitá dokonalosť, ale spoločná zmena návykov k lepšiemu. Ako začať?

POSTUPNÉ ZMENY

Aby sme všetci vedeli priložiť ruku k dielu, prizvali sme si na pomoc odborníkov z danej oblasti, ktorí nás dovzdelali v tejto téme. Prednášky otvorili priestor pre diskusiu a konkrétne otázky, ako napríklad kam s viečkom od jogurtu?

 

 

 

VERMIKOMPOSTÉR

Od apríla minulého roku sa naša spoločná kuchynka teší novým stálym obyvateľom, ktorí síce nemajú radi svetlo, ale obľubujú napríklad šupky zo zeleniny či kávové zrná. Sú to dážďovky, ktoré sa skrývajú vo vermikompostéry. Vďaka nim minimalizujeme biologický odpad a spätne ho využívame napríklad aj na polievanie kvetín v našich kancelárskych priestoroch.

RECYKLOVANÝ PAPIER

Napriek tomu, že sa snažíme množstvo procesov digitalizovať, tlačeniu dokumentov sa ešte úplne nevyhneme, preto sme sa rozhodli nahradiť klasický papier recyklovaným. Na jeho výrobu sa minie až o 80 percent menej vody.

TRIEDENIE ODPADU

Jednou z najväčších zmien bolo, že sme z kancelárií odstránili odpadkové koše a vymenili ich za nádoby na triedenie, ktoré sme umiestnili do spoločných priestorov.

SHAROVANÉ KANCELÁRSKE POMÔCKY

Pamätáte si ešte na časy výtvarnej výchovy, keď ste nikomu nechceli požičať svoje temperky či papiere? Ako dospelí ľudia si uvedomujeme, že striedmosť je dôležitým krokom ohľaduplnosti k planéte. Preto sa vieme o svoje sticky notes či nožničky podeliť. 🙂

VÝMENA OBALOV

Veľké zmeny sa diali aj v kuchynke. Kávu nakupujeme vo veľkých objemoch, aby sme sa vyhli malým plastovým obalom a uskladňujeme ju v nerezových nádobách. Prešli sme na sypané čaje, ktoré máme uskladnené v sklených nádobách a sklené misky tu máme aj pre kolegov, ktorí by si išli zobrať obed von so sebou. Takto si nemusia brať plastový obal na jedlo. Med aj smotanu máme tiež v sklených nádobách, aby sa nám zbytočne nehromadili malé plastové obaly z potravín, ktoré používame každý deň.

CORWIN MERCH

Aj vy tak obľubujete generické plastové reklamné predmety? Tomuto trendu sme sa snažili vyhnúť a naše logo sme radšej vytlačili na predmety, ktoré sa stotožňujú s našim rešpektom k prírode. Equa fľaša, plátenná taška či obal na jedlo zo včelieho vosku, ktorý viete opakovane používať, boli darčeky, ktorými sme obdarovali našich partnerov či kolegov.

 

BIKESHARING

V našich Blumental offices máme aj bicykle, ktoré si môže ktokoľvek z officov zapožičať a previesť sa napríklad na obed či meeting.

Najviac nás potešilo to, že mnohí z našich kolegov začali triediť odpad aj doma, či dokonca si zaobstarali vermikompostér. Darí sa aj vám správať sa ohľaduplnejšie k planéte?

 

Share
corwin icon circle scroll top button
phone menu open button phone menu close button

Cookies

Pomocou cookies vieme zlepšiť váš použivateľský zážitok. Podmienky ochrany osobných údajov nájdete tu.