corwin cursor circle black

Zakaj je Einpark Offices najbolj zelena stavba na Slovaškem?

Pojdi na članek
scroll down icon
Share

Najvišji standardi

V podjetju Corwin sta trajnost in kakovostna arhitektura na prvem mestu. Zato smo nadvse ponosni, da je med naše dosežke uvrščen tudi certifikat LEED PLATINUM*. Projekt Einpark je prva poslovna stavba na Slovaškem s tem priznanjem in ena v odstotku najbolj trajnostnih zgradb na svetu. Izvedite, s čim se je Einpark povzpel v svetovni vrh in postal edinstven na Slovaškem.

* sistem certificiranja trajnosti LEED = Leadership in Energy & Environmental Design; Platinum = najvišja možna ocena v sistemu certificiranja

Poleg prizadevanj za čim bolj okolju prijazen pristop med gradnjo in kasnejšo uporabo stavbe se je naša ekipa osredotočila tudi na to, da projekt omogoča najvišjo stopnjo udobja in zadovoljstva svojim  najemnikom. To je pomenilo vzpostavitev izjemno visokih standardov pri vseh uporabljenih materialih, barvah in certificiranju izdelkov, kot tudi pri uporabi najnaprednejših tehnologij na trgu.

Pametni nadzor notranje temperature
Pametni nadzor notranje temperature

Kakovost in udobje

Številni sistemi v Einparku delujejo popolnoma samodejno prek spremljanja temperature in kakovosti zraka. Projekt denimo vključuje pametno klimatsko napravo, ki se samodejno izklopi ob odprtju okna ali, nasprotno, okrepi izmenjavo zraka v prostoru na podlagi senzorjev, ki spremljajo koncentracijo CO2. S tem se omogoča kar najbolj ugodno notranje okolje, hkrati pa ustvarjamo prihranke pri stroških energije.

Pametni nadzor temperature v notranjosti zagotavlja skandinavska tehnologija hladilnih gred, ki je energetsko učinkovitejša, s sistemom za izmenjavo svežega zraka pa v pisarne prinaša bolj zdravo okolje, s čimer izboljšuje delovno storilnost. Tako zagotavlja udobje uporabnikov z minimalnim vplivom na okolje.

Okna nimajo okenskih polic
Okna nimajo okenskih polic

Poleg tega tehnologije, vključene v Einpark, pozitivno vplivajo na okoliško mikroklimo in pomagajo k bolj zdravemu urbanemu okolju. Zelene strehe, ki so ključni element naših projektov, pomagajo zadrževati deževnico, zniževati temperaturo v mestu, pa še okolico polepšajo. Barve, ki smo jih uporabili na strehi, zmanjšujejo nastanek toplotnih mostov. Za hlajenje in ogrevanje uporabljamo sistem toplotnih črpalk voda-voda,  v katerem za hlajenje oziroma ogrevanje vode, ki kroži v sistemu, uporabljamo obnovljivo energijo iz podtalnice. Tako si podtalnico samo sposodimo in jo v celoti vrnemo nazaj.

Za zagotavljanje optimalno osvetljenih prostorov so v stavbo vgrajena okna od tal do stropa, brez okenskih polic. Poleg tega smo uporabili posebno izolacijsko steklo, ki uporabnike popolnoma ločuje tako od zunanjih temperatur kot od mestnega vrveža.

Električni kompostnik v Einparku
Električni kompostnik v Einparku

Tehnologije prihodnosti in prihodnost mesta

Čeprav so bili kriteriji za pridobitev najvišjega certifikata LEED že sami po sebi izredno strogi, se naša ekipa pri uvajanju novih trendov na slovaški trg ni ustrašila še dodatnih izzivov.

Projekt tako vključuje avtomatski električni kompostnik za zmanjševanje in predelavo bioloških odpadkov v stavbi, okna, ki se odpirajo, dvojna fasada, podzemno parkirišče, polnilnice za električne avtomobile in strešno teraso za najemnike, s prelepim razgledom na mestno središče.

Območje za sproščanje na strehi
Območje za sproščanje na strehi

Projekt Einpark popolnoma uteleša našo filozofijo in pokaže, kaj vse lahko mestu prinese z odgovornostjo zastavljen razvoj. Verjamemo da bo, čeprav je ta projekt edinstven na Slovaškem, v prihodnosti navdihnil tudi druge razvijalce nepremičnin in služil kot referenčna točka za zdravo in odgovorno rast našega mesta.

Share
corwin icon circle scroll top button

Sledite nam
na Instagramu

phone menu open button phone menu close button