corwin cursor circle black

Účtovník/čka

Prejsť na článok

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu účtovníkov hľadáme nového, šikovného kolegu/kolegyňu, ktorý/á bude zabezpečovať nasledovné činnosti:

– správne účtovanie a samostatné riešenie všetkých účtovných operácií v rámci podvojného účtovníctva vybraných firiem (dodávateľsko-odberateľské vzťahy, pokladňa, bankové výpisy, interné doklady);
– príprava podkladov pre účtovné závierky a ich realizácia;
– kontrola daňových dokladov;
– pravidelná inventarizácia účtov hlavnej knihy;
– účtovanie pokladne a príprava a kontrola podkladov z pohľadu DPH;
– párovanie salda dodávateľov a odberateľov;
– fakturácia nájomného a prevádzkových nákladov;
– zúčtovanie cestovných príkazov;
– príprava podkladov na analýzy podľa požiadaviek;
– evidencia majetku a odpisy majetku v zmysle platnej legislatívy;
– ročné rozúčtovanie nákladov na jednotlivé nákladové strediská a vyúčtovanie po dodávateľoch;
– a iné.

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk – Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Fakturácia – Pokročilý
Podvojné účtovníctvo – Pokročilý
Pokladňa – Pokročilý
OMEGA – Pokročilý
Microsoft Excel – Pokročilý
Microsoft Word – Pokročilý
Microsoft PowerPoint – Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

min. 3 roky praxe v oblasti účtovníctva

Osobnostné predpoklady a zručnosti

– znalosť účtovnej legislatívy;
– praktické zručnosti a samostatnosť pri spracovaní uzávierok a daňových priznaní v súlade s aktuálne platnou legislatívou;
– schopnosť orientovať sa v účtovných softvéroch (napr. OMEGA, HELIOS, FIBU, SAP, …);
– schopnosť dodržiavať stanovené termíny;
– zodpovedný prístup k práci;
– schopnosť tímovej spolupráce (podpora ostatných oddelení v rámci firmy a skupiny);
– flexibilita;
– analytické myslenie;
– proaktivita pri hľadaní riešení;
– orientácia na detail.
corwin icon circle scroll top button
phone menu open button phone menu close button