corwin cursor circle black

Tax Counsel

Prejsť na článok

Corwin patrí medzi popredných slovenských developerov, ktorého aktivity sa neustále rozrastajú. Náš daňový tím sa takisto rozrastá a preto hľadáme posilu na pozíciu Tax Counsel, ktorého úlohou bude v spolupráci s ostatnými členmi tímu zastrešiť kompletnú daňovú agendu skupiny (priame, nepriame dane, správa daní a poplatkov v tuzemsku, ale i v zahraničí).

Čo bude Tvojou pracovnou náplňou?

  • Príprava a organizovanie procesov pre potreby daňových priznaní k dani z príjmu, dani z pridanej hodnoty a dane z nehnuteľností skupiny
  • Spolupráca pri tvorbe dokumentácie transferového oceňovania a ESG reportu skupiny
  • Participácia na tuzemských a zahraničných projektoch v spolupráci so zahraničnými daňovými poradcami– napr. akvizície, divestície, štruktúrovanie joint ventures
  • Posudzovanie transakcií, zmluvnej dokumentácie a účtovných dokladov z daňového hľadiska
  • Analýza a definovanie daňových rizík na lokálnej aj na medzinárodnej úrovni,
  • Posudzovanie daňových príležitostí s prihliadnutím na špecifiká odvetvia podnikania
  • Sledovanie legislatívnych zmien v oblasti daní, poskytovanie informácií o ich dopadoch na skupinu a ich zohľadnenie v procesoch skupiny
  • Komunikácia s daňovými poradcami a správcami daní
  • Vedenie menších projektov
  • Spolupráca pri skupinovom reportingu

Požiadavky na zamestnanca

  • Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa alebo III. stupňa v odbore dane/financie/právo
  • Anglický jazyk – Stredne pokročilý (B2)
  • Microsoft Office – Pokročilý
  • Minimálne 3 roky skúseností v oblasti správy daní, ideálne ako daňový konzultant
  • Znalosť medzinárodného daňového práva
  • Základná orientácia v obchodnom práve a podvojnom účtovníctve
  • Praktické skúsenosti s due diligence a podnikovými kombináciami výhodou
  • Analytické a logické myslenie
  • Štruktúrovaný a zodpovedný prístup k práci
  • Schopnosť premýšľať v súvislostiach
  • Samostatnosť a proaktivita
  • Schopnosť riešiť úlohy ad hoc a rýchlo nájsť riešenie vzniknutého problému
  • Tímový hráč

Dôvody sa pridať:

  • Získavaš nové skúsenosti
  • U nás je neformálna firemná kultúra a zdravé, priateľské pracovné prostredie
  • Moderné kancelárie v centre mesta
  • V závislosti od Tvojho výkonu Ti vyplatíme odmeny 1x ročne
  • Prispejeme Ti na Multisport kartu
  • Flexibilný pracovný čas
  • Ponúkame teambuldingy, turistické výlety a iné tímové akcie
  • Poskytujeme príspevok pri svadbe, pri narodení dieťaťa a pri doporučení kandidáta
corwin icon circle scroll top button

Sledujte nás
na Instagrame

phone menu open button phone menu close button