corwin cursor circle black

Tax Counsel

Prejsť na článok

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho daňového tímu hľadáme posilu na pozíciu Tax Counsel. Čo bude Vašou pracovnou náplňou?
– daňové poradenstvo a podpora vo všetkých operatívnych oblastiach podnikania skupiny (priame, nepriame dane, správa daní a poplatkov, cezhraničné DPH a dane z príjmov)
– daňové poradenstvo a podpora financovaní projektov a podnikových transakciách– napr. akvizície, divestície, štruktúrovanie joint ventures,
– analýza a definovanie daňových rizík na lokálnej aj na medzinárodnej úrovni,
– posudzovanie daňových príležitostí s prihliadnutím na špecifiká odvetvia podnikania,
– sledovanie legislatívnych zmien v oblasti daní, poskytovanie informácií o ich dopadoch na skupinu a ich zohľadnenie v procesoch skupiny,
– pripomienkovanie zmluvnej dokumentácie a účtovných dokladov z daňového hľadiska,
– komunikácia s externými dodávateľmi daňových služieb , daňovým úradom a ďalšími inštitúciami,
– príprava a organizovanie procesov pre potreby daňových priznaní k dani z príjmu, dani z pridanej hodnoty a dane z nehnuteľností skupiny,
– koordinácia a dohľad nad plnením úloh súvisiacich s daňami ostatnými slovenskými ale i zahraničnými tímami v rámci skupiny,
– spolupráca pri tvorbe dokumentácie transferového oceňovania a pri vypracovaní Due Diligence,
– vedenie menších projektov,
– reporting nadriadenému.

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Dane / Financie / Právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk – Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word – Pokročilý
Microsoft Excel – Pokročilý
Microsoft Outlook – Pokročilý
Microsoft PowerPoint – Pokročilý

Počet rokov praxe

3

Osobnostné predpoklady a zručnosti

– minimálne 3 roky skúseností v oblasti správy daní, ideálne ako daňový konzultant,
– znalosť medzinárodného daňového práva,
– základná orientácia v obchodnom práve a podvojnom účtovníctve,
– praktické skúsenosti s due diligence a podnikovými kombináciami výhodou,
– analytické a logické myslenie,
– štruktúrovaný a zodpovedný prístup k práci,
– schopnosť premýšľať v súvislostiach,
– samostatnosť a proaktivita,
– schopnosť riešiť úlohy ad hoc a rýchlo nájsť riešenie vzniknutého problému,
– tímový hráč.
corwin icon circle scroll top button
phone menu open button phone menu close button