corwin cursor circle black

Čo s bioodpadom? Kompostovanie v Einparku môže byť odpoveďou

Prejsť na článok
scroll down icon
Share

Jeden z našich hlavných cieľov pri tvorbe nových projektov je zavádzanie ekologických trendov. Einpark Offices sa zaradil medzi top 1 % najudržateľnejších budov na svete vďaka najnovším technológiám a ekologickým iniciatívam. Jednou z nich je náš elektrický kompostér.

 

Spracovanie organického odpadu je často prehliadaná možnosť ako znížiť dopady komerčných budov na životné prostredie. V bežnej praxi sa tento odpad zváža na skládky komunálneho odpadu. Pri jeho rozklade následne vznikajú skleníkové plyny, ktoré zhoršujú životné prostredie. V Corwine sme sa rozhodli riešiť tento problém priamo pri jeho vzniku. Biologicky rozložiteľný odpad z jednotlivých prevádzok a priestorov zbierame priamo na mieste a  zhodnocujeme na ďalej využiteľný produkt – kompost.

Elektrický kompostér v Einparku
Elektrický kompostér v Einparku

Kompostér v projekte Einpark dokáže spracovať až 50 ton organického odpadu ročne. Znižuje tak jeho objem  až o 90 % a vytvára z neho kvalitný substrát, ktorý sa dá použiť priamo na pozemku. Systém naviac funguje úplne automaticky a neprodukuje žiadne zapáchajúce alebo škodlivé plyny.

 

Kompostovanie organického odpadu v komerčných budovách je skvelý spôsob, ako znížiť našu uhlíkovú stopu. Je to dôležitý krok k zodpovednejšiemu a udržateľnejšiemu vzťahu k nášmu životnému prostrediu. Veríme, že tento prístup v budúcnosti nebude raritou a budov s kompostérmi bude na Slovensku pribúdať.

Share
corwin icon circle scroll top button
phone menu open button phone menu close button

Cookies

Pomocou cookies vieme zlepšiť váš použivateľský zážitok. Podmienky ochrany osobných údajov nájdete tu.